środa, 30 stycznia 2013

Konkurs - „Piątek, piąta nad ranem”

Wieczór nadchodzi, dwudziesta wybija na zegarze, a oto obiecana przez nas niespodzianka: konkurs! Zapraszamy Was do wspólnej zabawy słowem. Tematem będzie godzina, w której istnienie niektórzy wątpią, a inni znają ją aż za dobrze — piąta nad ranem w piątek. Opowiedzcie nam o tej chwili. Pozostawiamy Wam pełną dowolność, możecie opisać co tylko przyjdzie Wam do głowy, ale musi to mieć coś wspólnego z piątą nad ranem w piątek.


Piątek, piąta nad ranem

Regulamin:
1) Tekst musi być na temat.
2) Przyjmujemy wyłącznie prozę.
3) Tekst należy nadesłać do dnia 28 lutego 2013 roku do godziny 23:59.
4) Tekst powinien mieścić się na maksymalnie pięciu stronach maszynopisu znormalizowanego (Times New Roman, 12pkt, interlinia 1,5 wiersza, przy standardowych marginesach: 2,5 cm z każdej strony)
5) Tekst należy nadesłać na adres e-mailowy: domaszka@vp.pl. E-mail powinien wyglądać następująco:
Temat: Piątek, piąta nad razem — konkurs
Treść: Tytuł pracy (wymagany), nick Autora/Autorów pracy
Załącznik: Praca w formacie .pdf
6) Tekst nie może być publikowany przed podaniem wyników konkursu.
7) Tekst musi być własnego autorstwa.
8) Jedna osoba może przysłać tylko jeden tekst. 
9) Tekst może mieć kilku autorów, ale nagroda i tak będzie jedna.
10) Autorzy prac, które zajmą I i II miejsce, otrzymają nagrody rzeczowe w postaci książek "Fight Club. Podziemny krąg" Chucka Palahniuka (miejsce I) i "Wrota" Johna Connolly'ego (miejsce II) ufundowanych przez wydawnictwo Niebieska Studnia.
11) Praca zwycięska zostanie wyłoniona przez jury w składzie: Drzewko, Agnes, Magda, lumaris i smirek, a następnie opublikowana na stronie głównej Szczerych i Sprawiedliwych.
12) Zwycięzca otrzyma recenzję tekstu.

Będzie nam niezwykle miło, jeśli skusicie się i wstawicie button na swojego bloga, aby pomóc nam rozpromować konkurs. :)


Sponsor nagród:UWAGA! Jeśli istnieją osoby, które już przesłały pracę na adres szczereisprawiedliwe@o2.pl, prosiłybyśmy o przesłanie jej ponownie na adres domaszka@vp.pl ze względu na to, iż tlen nie chce nas wpuścić na pocztę. PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA!

77 komentarzy:

 1. Bardzo fajny pomysł. Mam tylko pytanie: co ta praca ma przedstawiać? Mamy opisać godzinę piątą, to co się robi o tej godzinie? Jakoś nie bardzo rozumiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co Ci się żywnie podoba, ale ma to mieć coś wspólnego z piątkiem, piątą nad ranem. Opis czegoś, co obserwujemy o tej godzinie, opis wydarzeń, które przeżywamy o tej godzinie, wspomnienie tej godziny i tym podobne. Nie chcę wchodzić w bardziej oryginalne pomysły, bo tu nie o to chodzi, abyśmy Wam je podrzucali, ale ta forma jest naprawdę rozległa i prawie wcale nieograniczająca. Możesz zrobić co chcesz, byle miało związek z piątkiem i piątą nad ranem i mieściło się w regulaminowych zasadach. :)

   Usuń
  2. Czyli mogę napisać jakąkolwiek historię, która będzie się toczyć w piątek o piatej rano, tak?

   Usuń
  3. nie musi nawet się toczyć, może choć w jakimś stopniu jej dotyczyć. :)

   Usuń
  4. Już wszystko wiem. Dziękuję bardzo i wybacz za ten niedorozwój umysłowy, który nie pozwolił mi zrozumieć tego od razu. :)

   Usuń
  5. Nie szkodzi, to tylko odpowiedź na pytanie, a kto pyta, nie błądzi, no nie? :)

   Usuń
 2. Świetna inicjatywa :D Nie mogę się doczekać tych wszystkich opowiadań i pomysłów. Opublikujecie je, prawda? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możemy pomyśleć o opublikowaniu wszystkich, co nam w sumie szkodzi? ;) Na pewno każdy tekst zostanie choć w jakimś stopniu przez nas skomentowany.

   Usuń
  2. Byłoby bardzo fajnie, gdybyście dały okazję do przeczytania wszystkich ;)

   Usuń
  3. mamy już kilka pomysłów, jak to rozegrać z miejscem, zobaczymy ile osób się zgłosi. :)

   Usuń
 3. to już wszystkie oceny na dziś? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, Drzewo miała jeszcze coś opublikować, ale nie wiem co w końcu... Zapowiedziała się, że dziś opublikuje, mam nadzieję, że wpadnie na to, aby wrzucić to na godzinę 17:08 i nie zakryje notki konkursowej, no i że wrzuci to jeszcze dzisiaj, spóźnione, ale jeszcze dzisiaj... ;)

   Usuń
 4. Jaaa!
  Mam już pomysł nawet na krótkie opowiadanie na konkurs <3.

  OdpowiedzUsuń
 5. Siedziałam do 20 i czekałam na jakiś rozwój dyskusji to cisza była, a jak sobie poszłam toście się od razu rozgadały :<

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To było się odezwać, że żyjesz :< Kobieto, tu już poszukiwania!

   Usuń
 6. świetny konkurs :)
  zgłosiłam się do oceny, w zakładce "Zgłoś się!" :)
  i-am-butterfly.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak smirku, zrezygnowałam, ale to już dawno...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma sprawy,rozumiem :)
   Również pozdrawiam!

   Usuń
 8. Wiadomość do Smirka: zawiodłam się na Tobie. Nieważne pisze się łącznie! :< a widziałam w komentarzach na blogu Masona, że napisałaś źle. Mój światopogląd legł w gruzach. Wybacz, musiałam to napisać, sama nie wiem po co, ale jest sesja i czuję właśnie taką potrzebę chodzenia po blogach, bo właśnie jutro mam egzamin, no i czepiam się takich głupich rzeczy... To ten. Ja już pójdę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wybacz, świat czasami się kończy, mam się zbiczować?

   Usuń
  2. Przypalanie rozżarzonym żelazem wystarczy. Tak sądzę :D

   Usuń
  3. nie wiem, czy posiadam żelazo... a parzenie uszu rozgrzaną lampką? chyba tylko to mam pod ręką. >.<

   Usuń
  4. Może być i lampka :>

   Usuń
 9. Tak badełej miałam pomysł na tekst, ale usiadłam i poczekałam aż mi przejdzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zły temat?

   Usuń
  2. Nie. Mój tekst tyczyłby się bardzo moich współlokatorów xD A nie jestem pewna, czy M. chciałaby przeczytać coś o sobie, gdybym wygrała (tak tylko sobie zakładam, nie żebym od razu myślała, że wygram). Chociaż... Ona z drugiej strony uważa, ze czytanie opowiadań/książek to rozrywka dla plebsu, także pewnie by tu nie trafiła. No nie wiem, pomyślę jeszcze, rozpiszę to sobie, zobaczymy. Może podbiję <3

   Usuń
  3. Takie wytłumaczenie: nie wydaje mi się, żeby M. była zadowolona z mojego punktu widzenia tego, co na mieszkaniu dzieje się zwykle w piątek o piątej nad ranem.

   Usuń
  4. Hm, zawsze możesz zamienić imiona, płeć, nazwę ulicy, mieszkanie na apartament... i takie tam. ^^ Nikt się nie połapie. :D

   Usuń
 10. A czy tekst ma jakieś minimum? Inaczej: czy drabble bądź drouble się kwalifikuje?

  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzień dobry,
  Chciałam poinformować, że na Katalogu Ocenialni zaszły drobne zmiany dotyczące ocenialni umieszczonych w spisie. Od tego miesiąca wszystkie działające ocenialnie proszone są o potwierdzenie swojej działalności pod podsumowaniem każdego kolejnego miesiąca. Informacja taka powinna zawierać adres ocenialni a także nick oceniającego, który potwierdza dalszą działalność ocenialni oraz informacja ta musi być umieszczana pod każdym kolejnym podsumowaniem miesiąca począwszy od podsumowania lutego 2013 roku.
  Ważne: O dalszej działalności ocenialni nie musi informować właściciel. Może to zrobić jego zastępca lub dowolny oceniający danej ocenialni. Prosimy aby dokonywały tego osoby zalogowane. Ważne jest to, żeby taka informacja pojawiła się pod podsumowaniem miesiąca w ciągu PIERWSZEGO TYGODNIA DANEGO MIESIĄCA.
  Przykład: Informuję, że ocenialnia Krytyczne-Oceniające istnieje i działa. Plotkara – właścicielka.
  Ta zmiana wynika głównie z tego, że w ostatnim czasie na wielu ocenialniach panuje tzw. zastój, oceny pojawiają się rzadziej lub przez miesiąc nie pojawia się zupełnie nic, nawet odmowa. Chcemy wiedzieć, że współpracujemy z działającymi ocenialniami, których oceniający zaglądają na Katalog i w jakimś stopniu dbają o współpracę. Załoga Katalogu zajmuje się różnego rodzaju ogłoszeniami, artykułami, preferencjami ocenialni i innymi rzeczami, dlatego uprzejmie prosimy oceniających i właścicieli ocenialni o tą drobną pomoc z Waszej strony. Informujcie nas, czy nadal działacie, jak wygląda sytuacja u Was, itp. To krótka informacja, którą może zamieścić dosłownie w ciągu kilku sekund bardzo ułatwi nam współpracę i wykluczy ewentualne wyrzuceniem ze spisu lub dociekanie, czy ocenialnia działa, czy może to chwilowy zastój który zostanie wkrótce zażegnany.

  Dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę. Zachęcamy do zaglądania na Katalog Ocenialni w celu komentowania artykułów, sugerowania zmian, podsuwania pomysłów na artykuł oraz bliższego poznania ocenosfery.
  Życzę miłego weekendu i bardzo proszę, żeby właściciel ocenialni lub jego zastępca dał nam znać na Katalogu Ocenialni, że przyjął do wiadomości powyższy komentarz i że będzie stosował się do naszej malutkiej prośby.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. don't say, Plotkaro XD

   Usuń
 12. Drogie Panie, zapraszam na Katalog jutro o godzinie 7:00. Później, oczywiście, też można - po prostu na tę godzinę ustawiona jest publikacja. ^^
  Pozdrawiam ciepło,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będziemy! A my już się zgadałyśmy i wiemy! Wszystko wiemy!

   Usuń
 13. Nie widzę smirka w oceniających. Czy to coś strasznego oznacza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a co dla Ciebie jest czymś strasznym?

   Usuń
 14. Smirek! Gdzie Cię wcięło? : (

  Plotkara // niezalogowana // pisząca maila o poprawę egzaminu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wycięło mnie, powodzenia w mejlowaniu. :*

   Usuń
 15. Tylko Magda i Agnes się ostały...xO

  OdpowiedzUsuń
 16. czy ja aby przywidzeń nie mam czy tylko dwie dziewczyny na obrazku widnieją?

  OdpowiedzUsuń
 17. Ludzie... co się z Wami dzieje? Czemu Wy tak odchodzicie i odchodzicie? Nie szkoda Wam tego wszystkiego? O.o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wszyscy odchodzimy. :)

   Usuń
  2. Naprawdę, Plotkaro? Coś jeszcze?
   smirek

   Usuń
  3. Nie szkoda. Szkoda byłoby tego, czym blogosfera była kilka miesięcy temu. A ja podziękuję za wieczne hejty, prowokacje, ocenianie na siłę czegoś, za co i tak mi nikt nie podziękuje (a propos spodziewaj się komentarza odnośnei oceny w weekend, bo mam mało czasu :<<) i ciągłe zjeżdżanie za byle pierdołę przez zakompleksione studenteczki na jakimś forum :D

   Usuń
  4. Że też są studentki, które mają czas na takie rzeczy : ( A ja muszę poprawiać egzaminy x(

   Usuń
  5. Haha nie martw się, ty przynajmniej wiesz, że musisz poprawiać. Ja nie mam nawet wyników. ;)

   Usuń
  6. Niewiedza jest gorsza niż świadomość, że trzeba coś poprawić. Ostatnio tak się nastawiałam, że dostanę 4, byłam tego pewna i... dostałam 3. Strasznie mnie to zdołowało, bo tyle dni nauki i marne 3.
   Lum! A co te studentki studiują, że mają tyle czasu? Może zły kierunek wybrałam, że mam tyle na głowie? O.o

   Usuń
  7. A co studiujesz? Bo ja na obijanie się polecam zarządzanie. Testuję na sobie i póki co świetnie się sprawdza. ;) Czekanie na wyniki zwykłego testu przez dwa tygodnie to porażka. Mnie bardziej od tego, co studiują, zastanawia, czy nie mają żadnych lepszych zajęć. Myślę, że są bardziej twórcze metody spędzania wolnego czasu, niż obgadywanie innych.

   Usuń
  8. Fizykę ekonomiczną : )

   Usuń
  9. W takim razie nie dziwię się, że nie masz czasu na głupoty. Brzmi przerażająco.

   Usuń
  10. W semestrze, który zaczynam w poniedziałek mam samą fizykę, dwa albo trzy rodzaje matmy i jakieś modele czegoś tam w ekonomii, ale to tylko 4 dni zajęć po 8h i rzecz jasna długie godziny spędzone nad zadaniami : ).

   Usuń
  11. O nie. Fizyka to nie dla mnie. Wystarczy mi rachunkowość, statystyka, finanse i makroekonomia. Dobrze, że nie mam za dużo godzin. Dzięki temu mogę angażować się w rzeczy, które sprawiają mi przyjemność.

   Usuń
  12. Są, na nieszczęście. Studenteczki, podpowiem, kierunku językowych i humanistycznych, żeby nikogo nie urazić :D

   Usuń
  13. Studeneczka studeneczce studeneczką. Nie ma to jak pogarda wobec innych.

   Usuń
  14. Myślę, że nie jest to kwestia studiowania, a tym bardziej kierunku studiów. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie i je wyrażać, byle nie przekraczać granic przyzwoitości i dobrego smaku. Nie musimy się we wszystkim zgadzać, co więcej, mażemy mieć odmienne zdanie i o tym rozmawiać, nie dochodząc do porozumienia. Chodzi tylko o to, żeby robić to na poziomie, a nie obrażając innych.

   Usuń
  15. Agnes May, dobrze, że to piszesz, powinnaś zatem widzieć, że twoje wypowiedzi tutaj mają w sobie pogardę. Studeneczki? Naprawdę? Wiesz, ja mam nienajlepsze doświadczenia z studentami zarządzania, pewnie za studeneczkę będzie uważał mnie student prawa czy medycyny. No cóż, ja nie wartościuję ludzi na podstawie kierunków studiów. Ale z waszej dyskusji wynika, że obraża was wytknięcie błędów. Sama jestem użytkownikiem tego forum, jednak od dłuższego czasu wypowiadam się tam bardzo sporadycznie. I nie zauważam tam pogardy, którą wy prezentujecie. Nie widzę też ataków ad personam: to wy przekraczacie w tym momencie pewną granicę. Czy oznaką zakompleksienia nie jest również rozpamiętywanie z pasją gównoburz?

   Usuń
  16. Od razu wyjaśnię, że nie zamierzałam nikogo obrażać, po prostu chciałam sobie z dziewczynami pogadać półżartem półserio : ) Fajnie wiedzieć, jak wygląda życie na innych kierunkach : )

   Usuń
  17. Ale ja nie użyłam nigdzie określenia "studenteczki". Nie znam forum, o którym piszecie ty i lumaris, więc nie wypowiadam się na tematy z nim związane. Odniosłam się do tego w jednym zdaniu i miałam na myśli bardziej ogólną sytuację iż konkretny przypadek. Bardziej rozmawiałam z Plotkarą o studiowaniu i wolnym czasie. Nie mam nic przeciwko wytykaniu błędów, bo na nich uczę się najwięcej. Tym bardziej nie zamierzałam nikogo obrażać, więc jeżeli ktoś poczuł się urażony, bardzo przepraszam.

   Usuń
  18. Bo Plotkaro ani ty, ani Agnes tak naprawdę nie napisałałyście prawie nic, co mogłoby być potraktowane jako pojazd na inne osoby. Wiesz, są ludzie, którzy potrafią sobie zorganizować czas na różne sposoby, ja nie potrafię, bo zbyt leniwa jestem. Wy prowadzicie blogi, inni lubią poprawność i wytykają popełnione błędy. To, że ktoś nie potrafi się przyznać do błędu i reaguje w histeryczny sposób na krytykę, to inna para kaloszy. Bo to właśnie taka reakcja wywołuje flejmy. Niektórzy każdego, kto zauważy błąd jest hejterem i trollem. Szkoda.

   Usuń
  19. Przedostatnie zdanie powinno brzmieć: Niektórzy uważają za trolla/hejtera każdego komentatora, wytykającego błąd.

   Usuń
  20. Ja w ogóle takie pojęcie jak "troll" poznałam dość niedawno i to w kontekście zmieniania hasła na grupowej poczcie. Osobiście cenię sobie krytykę, jeżeli ktoś jest w stanie wskazać mi błąd, a już zupełnie genialnie, jak może go wytłumaczyć. Wtedy wiem, nad czym muszę pracować, na co uważać. Cieszyłabym się, gdyby na moim blogu były takie komentarze. Konstruktywna krytyka? Jestem jak najbardziej za. Co innego krytykowanie bez podania argumentów. To trochę bez sensu, bo autorowi robi się przykro, a nie wie, co robi źle. O obrażaniu nawet nie mówię. Niestety, zdarzają się takie sytuacje w blogoswerze, ostatnimi czasy coraz częściej. Mówiąc o lepszych zajęciach, miałam na myśli lepsze od obgadywania i obrażania. Wytykanie błędów (oczywiście z należytą kulturą i szacunkiem do drugiej osoby) uważam za całkiem pożyteczne.

   Usuń
  21. ja może trochę sprostuję sytuację: Plotkara i Agnes nieszczęśliwie rozmawiały pod komentarzem lum, która tego dnia miała ochotę sobie pokrzyczeć. także nie ma co się w tej sytuacji chyba Agnes czy Plotkary czepiać, bo zobacz, że te komentarze bez nieszczęsnych studenteczek na początku nie są w żaden sposób obraźliwe. a Agnes sama wręcz stwierdza, że żeby się polenić, można pójść na jej studia. hm, co dalej? aha, że my prowadzimy blogi, a inni "wytykają ludziom błędy" - no, dopóki wytykają ludziom błędy, to okej, to jest fajne i sami przecież to robimy na tej stronie. temat ten niestety jest rzeką, gdyż na miłym lub choć rzeczowym wytknięciu błędów rzadko się kończy, ale nie po to stąd czmychnęłam, aby teraz znów się taplać w błotku, także nie będę się rozwijała. chciałam jedynie wybronić Plotkarę i Agnes, bo chyba zostały źle odebrane.

   Usuń
  22. Oczywiście, że Plotkara i Agnes nie napisały nic złego. Te komentarze nie są obraźliwe. Chodziło głównie o te "studeneczki". Pierwszy komentarz dotyczył lumaris, reszta nie piła do kogokolwiek, tylko w pewien sposób prezentował mechanizm powstawania flejmów. Zauważ - są w blogosferze osoby, które gdy tylko zobaczą jakąkolwiek krytykę wobec jej twórczości/pomysłu, zaczynają wypisywać komentarze opiewające jej krzywdę. Tyle i tylko tyle. Bez ataku na kogokolwiek tutaj.

   Usuń
  23. Ja nie poczułam się atakowana. Wyjaśniamy niejasności i dzielimy się kulturalnie swoim zdaniem. Na tym przecież polega rozmowa, nawet ta w komentarzach. :)

   Usuń
  24. O, czuły punkt? :) Kiciu, ależ mnie nikt nie krytykował - krytykował innych. A że kogoś nie lubię i uważam go za osobę co najmniej żałosną - przykro mi, nie będę udawała, że nie ma problemu. Ano i dlaczego miałabym nie czuć do nich pogardy? One gardzą mną, bo jestem gówniarą, licealistką i się na niczym nie znam - wedle ich ogólnego zdania.

   Usuń
  25. Nie widzisz przypadkiem sprzeczności w słowach "nikt mnie nie krytykował" i "gardzą mną, bo jestem gówniarą, licealistką i się na niczym nie znam"? Poza tym wskaż mi, proszę, kto wypowiadał takie zdania - kto gardził kimś z powodu wieku, kto obrażał go personalnie - nie tylko odnośnie Ciebie, ale kogokolwiek. Aha - na tym forum jest sporo osób w wieku znacznie młodszym, niż studenci. Ba, nawet gimnazjaliści są. I oceniający też.
   Ale rozumiem, nazywanie kogoś zakompleksioną studenteczką daje +100 do nie mania kompleksów ;). I nie rozumiem, czemu bycie studentem miałoby być czułym punktem. To takie niezwykłe? Chyba, że chodziło o coś innego. Natomiast, że Rejwen nie lubi, kiedy się kogoś obraża... chwali się jej.
   Osobiście poświęcam naprawdę sporo czasu na wypisywanie błędów, konkretnych - co z tego, skoro większość odbiera to jako czepianie się? Tak, trolle mają znakomitą rozrywkę, ale oceniający im ją dają. Obie strony tak biją pianę, że nic, tylko przynieść popcorn. Kiedyś mnie bawiło, teraz bardziej męczy. Ale wciąż będę wypisywać błędy, bo żywię, naiwną może nadzieję, że ktoś to weźmie do siebie, i wtrącę się tutaj, bo takich pojazdów też nie popieram.
   A krytyka, konstruktywna, to nie problem - natomiast obrażanie kogoś, personalnie, już tak. A czegoś takiego na tym forum nie zauważyłam. W przeciwieństwie do tego, co zrobiłaś tutaj.
   Leleth

   Usuń
  26. Ach, i przy okazji - kibicuję Wam w dalszym pomyślnym prosperowaniu - mam nadzieję, że załoga niedługo powiększy się o nowe, kompetentne osoby, bo słyszałam ;) (przyznam, że nie czytam wnikliwie Waszych ocen), że jesteście jedną z nielicznych dobrych ocenialni (a komentarze Agnes mnie w tym przekonaniu utwierdzają; przy okazji, Plotkaro, lubię czytać Twoje, z większości z nich bije taki... entuzjazm, zaangażowanie i zainteresowanie tym, co się robi, które teraz nieczęsto spotykam), więc szkoda byłoby to zaprzepaścić. Powodzenia, trzymajcie poziom i kulturę :).

   Usuń
  27. Krytyka nieco się od pogardy różni, tak sądzę.
   Nie, nie daje mi to +100. Nie daje mi to nawet +1. A w sumie to nawet odejmuje. Ale nieważne, złożona sprawa. Jak będziesz miała ochotę to mogę Ci kiedyś wytłumaczyć, na czym ten problem się opiera. :) Samo bycie studentem nie miałoby być problem - też nim będę w najbliższym czasie. Po prostu chodzi mi o to, że starsze dziewczyny wyżywają się i podwyższają sobie samoocenę kosztem innych, co jest dla mnie nieco dziwne i żałosne. Przecież podobne rzeczy robi się w liceum? ;))
   Nie mówię o wypisywaniu błędów. Za to jestem wdzięczna. Krytyka jest ważna, bez tego nie idzie się w górę. Ale krytyka krytyką - chamski pocisk po każdym błędzie, nieprzemyślanej decyzji jest już trochę przesadą i to przesadą, która zdecydowanie nie motywuje. Wiesz, najczęściej mam tak, że gdy widzę, jak ktoś mnie traktuje, traktuję go podobnie. A w tym przypadku (z tego co na moje nieszczęście zdecydowałam się przeczytać) nie konkretnie mnie, ale wiele osób, do których nic nie mam, czasem też nie lubię, ale które szanuję, bo nie robią niczego, co szkodzi innym. A nawet jeśli, to widać pewien progres, starania.
   Dobrze, ja nie mam problemu z przyznaniem się do błędu - poniosło mnie, bo byłam po prostu bardzo zła po tym, co przeczytałam (mimo że smirek ostrzegał mnie, żebym tego nie robiła). Nie chcę śmiecić dziewczynom pod postem konkursowym, szczególnie, że to nie jest już mój blog i w sumie jestem tu obcą osobą. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam.

   Usuń
 18. Czy opowieści w formie listu też będą uznawane? I czy trzeba posiadać konto, aby zgłosić się do konkursu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konta nie musisz posiadać, wystarczy konto e-mail, z którego wyślesz pracę dziś przed północą. Wszystkie formy prozy są uznawane, więc jeżeli wyszedł list, może być list. Śmiało wysyłaj, bo czasu zostało niewiele!

   Usuń
  2. Bardzo dziękuję, a czy wiadomo kiedy mniej więcej można się spodziewać wyników? I chciałabym wiedzieć, czy opublikujecie wszystkie praca, bo to naprawde byłoby cudownie.
   Bardzo lubię zadawać pytania, co bywa lekko uciążliwe : D

   Usuń
  3. Wyniki będą, kiedy już wszystkie pięć przeczytamy wszystkie prace, przemyślimy, co komu się podobało a co nie i razem przedyskutujemy sprawę, żeby zwycięzcę wyłonić. Osobiście mam nadzieję, że w pierwszej połowie kwietnia nam się to uda, ale niektóre z nas (ja też, ale ja postaram się to ogarnąć jako sprawę priorytetową) mają naprawdę dużo obowiązków i innych zajęć. Nie jestem w stanie mówić za nas wszystkie, więc trzeba cierpliwie czekać.
   Nad sprawą publikacji nadal rozmyślamy, rozmawiamy o tym i z pewnością coś ustalimy w przeciągu najbliższych kilku dni.
   Jak to mówią: kto pyta, nie błądzi. Mnie tam pytania nie przeszkadzają i chętnie odpowiem, o ile tylko znam tą odpowiedź.

   Usuń