czwartek, 26 lipca 2012

[852] www.joee-s.blogspot.com


Agnes ocenia http://joee-s.blogspot.com/


Pierwsze wrażenie (5/10)

Adres prosty i krótki, w tym przypadku nie będę się czepiać. Obrazek w nagłówku, mimo że chaotyczny, nie byłby zły, gdyby pasował do reszty szablonu. Niestety, tą resztę uczyniłaś białą i nijaką, więc jedyne, z czym ilustracja w miarę współgra, to zdjęcia w postach. Pomyśl, jak sprawić, żeby to wszystko tworzył jakąś estetyczną całość. Ogranicz ilość postów na stronie głównej. Masz archiwum, więc i tak każdy się do nich dostanie, a przy większej ilości wpisów pojawi się problem ze znalezieniem czegokolwiek. Na pasku bocznym znajduje się tyle elementów, że można się pogubić. Zrób z tym coś. Połowę najlepiej w ogóle usuń. O tytule niewiele mogę powiedzieć, bo mam problem z przetłumaczeniem. Jeżeli poszłam dobrym tropem, z hiszpańskiego znaczyłoby to prawdopodobnie „raperska dziewczyna”, albo coś podobnego. Nie wiem, jaki ma to związek z Tobą, albo treścią bloga. Możesz wytłumaczyć? Czcionka wszędzie jest wyraźna i czytelna.

Adres 2/2
Tytuł 0/2
Nagłówek/ szablon 0,5/2
Czcionka 2/2
Ogólne wrażenie 0,5/2

Treść (14/30)

Welcome to my life

Dziesiąty blog z kolei, kiedy poprzednie były niewypałami, nie zachęca. Pominęłabym na Twoim miejscu ten fakt, oraz stwierdzenie, że założyłaś bloga spontanicznie. To wzbudziło we mnie nieodpartą chęć walnięcia głową o klawiaturę. Równie dobrze mogłaś napisać, że nie masz nic do przekazania, a piszesz jedynie z nudów. Potem jest trochę informacji o Tobie, wspominasz o swoim doświadczeniu w pisaniu. Mam nadzieję, że się nie zawiodę. Mam jednak dwa poważne zastrzeżenia. Żaden z wielokropków nie jest potrzebny. Nie wciskaj też uśmieszków gdzie się da, a już na pewno nie zastępuj nimi kropek na końcu zdania.

ja wiem co mam robić, co śpiewać i grać...

Wpis nie jest zbyt treściwy. Składa się z krótkiego cytatu z piosenki, którą i tak zamieszczasz niżej, i dwóch zdań o zdjęciach, które tak naprawdę nie zawierają żadnej konkretnej informacji. Są dość zwyczajne. Nic ciekawego. Mogłaś chociaż jakoś odnieść się do piosenki. Dlaczego właśnie ją wstawiłaś? Jakie niesie przesłanie, lub jak odnosi się do twojego życia?

The next sale

Post ma bardzo egzystencjalny charakter, napisałaś go ładnym językiem. Niby wszystko ładnie, ale jednak czegoś mi tu brakuje. Odniesienia do konkretnej sytuacji, jakichś szczegółów. Nie ma spójności (jaki związek ma ucieczka przed dorastaniem z płaceniem za szczęście?). Poza tym piosenka przesłaniem nie do końca pasuje do tego, co próbowałaś przekazać.

Ruffneck Style

Znów cytat, piosenka i przeciętne zdjęcia. Może i są ładne, ale brak im przesłania, konceptu. Żadnej treści. Nie ma czego oceniać.

I believe I can fly!

Tu piszesz o swoich planach wakacyjnych. Niewiele z tego wynika, w zasadzie sprawa istotna dla Ciebie i niewielkiego grona Twoich znajomych. Napisane poprawnie, ale jakoś szczególnie nie zachwyca i nie zainteresowało mnie. Podoba mi się nastrój zdjęć, są ładne i trochę retro. Myślę jednak, że wystarczyło by jedno, góra dwa. Te ostatnie najlepiej.

Cause rock and hip hop have collaborated for years

Ten post mi się podoba. Opisujesz konkretną sytuację, są w tym emocje. Krótko, ale napisałaś to bardzo ładnym językiem (z wyjątkiem tego zupełnie niepotrzebnego i psującego nastrój „kurde”).

Podsumowanie

Zacznę może od tego, co najbardziej zwraca uwagę. Zdjęcia, jakie umieszczasz w każdym wpisie, są ciekawym pomysłem. Postaraj się jednak, aby coś sobą mówiły. Fotografia to taka dziedzina sztuki, w której za pomocą obrazu możesz opowiedzieć historię, przekazać emocje. Nie publikuj samych portretów, a przynajmniej nie w takiej formie. Jeżeli zdjęcie będzie przedstawiać Ciebie, nie stojącą pod ścianą, ale wykonującą jakąś czynność, powie coś o tobie. Dlatego podobają mi się fotografie z aparatem. Wstawiaj też zdjęcia swojego autorstwa, fotografuj innych ludzi, miejsca, przedmioty. Zwracaj uwagę na treść tych obrazów. Masz ładny styl pisania, nie robisz dużo błędów i przyjemnie się czyta. Jednak nad sensem i przekazem tego co publikujesz, musisz jeszcze popracować. W trzecim wpisie chcesz poruszyć jakiś problem, ale nie do końca Ci się to udaje. Powinnaś dokładnie sprecyzować, co masz na myśli. Nie bój się dłuższej wypowiedzi. Rozwiń myśl. Nie wstawiaj postów bez treści, chyba że będzie to jakiś fotoreportaż, albo historia przedstawiana zdjęciami. Jeżeli wstawiasz jakąś piosenkę, niech nie będzie ona tylko fajnym utworem, nadaj jej znaczenie.

Styl 5/6
Problematyka 2/6
Zaciekawienie 1/5
Kompozycja 2/2
Pomysł (oryginalność) 2/5
Odbiór 2/6

Poprawność (4,5/5)

pełnie przygód i wrażeń… tymczasem w wyniku pewnych spraw, które będę musiała pozałatwiać” – wystarczyłby przecinek zamiast wielokropka.
„nie tego rapera-  po prostu takiego” – przed myślnikiem też stawiamy spację.

Błędów jest naprawdę mało. W większości są to myślniki, wielokropki (w pierwszym poście) i uśmieszki zamiast kropek. Nie zauważyłam żadnych innych błędów interpunkcyjnych, a tym bardziej ortograficznych.

Dodatki (1/5)

Podoba mi się ramka o Tobie. Archiwum też jest w porządku, ale to by było na tyle. Reszta jest nieuporządkowana, nieprzemyślana, w większości są to odnośniki do innych twoich blogów. Umieść to na jednej podstronie, albo po prostu usuń.

Dodatkowe punkty od oceniającej (+2)

Za pomysł ze zdjęciami, którego możliwości wykorzystasz, mam nadzieję. A drugi punkt na zachętę i za potencjał jaki wyczuwam w sposobie, w jaki się wypowiadasz.

RAZEM 26,5 PUNKTU, CO DAJE OCENĘ DOSTATECZNĄ.

19 komentarzy:

 1. Dziękuję za ocenę mojego bloga, postaram się wprowadzać coś więcej do postów, pisać coś głębszego... Być może wykorzystam też pomysł dodawania zdjęć własnego autorstwa ;) Co do tych linków, rzeczywiście pora zapanować nad chaosem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Agnes jak się rozpędziła ^^
  Ja się nie mogę zebrać, żeby coś ocenić. I czasu nie mam :(

  Hah, a jutro Madzia dostanie wreszcie swoją urodzinową szablę i cieszy się z tego jak głupia :3

  OdpowiedzUsuń
 3. SZABLĘ?
  spoko, ja oceniam od miesiąca jeden 20-rozdziałowy blog, który w wordzie ma 221 stron, a jego ocena póki co ma 14 stron. Jestem na 12 rozdziale, do jutra skończę :D

  OdpowiedzUsuń
 4. 14? Będziesz musiała podzielić na pół?

  No szablę, szablę :) Od około roku jestem w bractwie rycerskim i chcę mieć własną :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aaa. I co z nią robisz? :P Wydawało mi się, że w bractwach kobiety tylko łażą w dziwnych kieckach i ładnie wyglądają :P

   5 stron poprawności, 9 stron oceny właściwie. Zostało mi 8 rozdziałów, czyli do 20 stron dobiję. A nie wiem czy się zmieści, póki co działa. Życzę powodzenia w czytaniu tego :P

   Btw od 3 dni na każde pytanie mojego chłopaka "co robisz?" odpisuję mu "piszę ocenę". Chyba zaczyna wątpić w moją normalność...

   Usuń
  2. ja jestem z tych, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też walczą :) wciągnął mnie w to mój chłopak. Ponoć całkiem nieźle mi idzie :)
   A normalnością się nie przejmuj, normalność jest passe.

   Usuń
  3. Zaraz oszaleję, jak pomyślę, że jeszcze 8 rozdziałów + dodatkowy tekst, czyli 9. I mam trzy dni. Na te 9 rozdziałów + musivum ^^

   Usuń
  4. Dlaczego akurat trzy dni?

   Usuń
 5. Lumaris, nie popisuj się chłopakiem, to na moje pytanie "co robisz?" tak właśnie odpowiadasz. ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale on pyta częściej.

   Prawda jest taka, że na każdego :P

   Usuń
  2. Przynajmniej widać, że coś robię. A nie to co Drzewo na przykład :P spamuje mi Magicznymi Słowami na tablicy na fejsie xd

   Usuń
 6. Agnes się rozpędziła, bo w niedziele wyjeżdża na dwa tygodnie. Poza tym długo nie mogłam się zebrać do pisania czegokolwiek i teraz nadrabiam. :)

  Joee_s, cieszę się, że mogłam pomóc i podsunąć kilka pomysłów. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Daj mi trochę swojej energii

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę , ale tylko troszeczkę, bo mam jeszcze sporo do napisania przed niedzielą. :)

   Usuń
 8. EJ LASKI TAKA PROŚBA ;*
  Jakby mi któraś wysłała na mejla [ ida_alternative@o2.pl] te 14 stron, które zapisałam w postach (a których nie mogę teraz otworzyć :P) to byłabym wdzięczna.
  Otóż jest to moja ocena, którą muszę dokończyć do niedzieli.

  Dzięki z góry! ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, czy jestem pierwsza, czy może już ktoś to zrobił, ale wysłałam :D

   Usuń
  2. merci <333

   Usuń