niedziela, 22 kwietnia 2012

Girls! Mam do was kilka spraw związanych z nowym blogiem, więc postanowiłam je zebrać i przekazać wam tutaj.
1. Misako uświadomiła mi, że na blogspocie można ustawić, żeby kilka osób było aministratorami. Możemy więc zrezygnować z naszego wspólnego konta i korzystać z administratorskich przywilejów z własnych kont. Będzie to znacznie wygodniejsze.
2. Lumaris zaproponowała, żeby przenieść oceny z kwietnia; myślę, że to ma sens i tak zrobimy. Pomyślałam, że mogłybyśmy zacząć numerować same oceny, bez odmów. Żeby zachować konsekwencję, neleżałoby pierwszą kwietniową ocenę zanumerować 816, taka jest liczba bez odmów. Nie jestem jednak przekonana do tego pomysłu, bo taka zmiana mogłaby wprowadzić niektórych w dezorientację, dlaczego tam skończyłyśmy na 1222, a tu nagle wyskoczymy z jakimś 816. Poza tym, to i tak jest tak liczba plus-minus, bo przez tyle miesięcy, ile istnieje SiS, mogły się pojawiać różne błędy w podsumowaniach. Z drugiej strony, zawsze chciałam, żeby ta numeracja była... "czystsza", niezaśmiecona odmowami. Może to jednak bez znaczenia, jak sądzicie?
3. Jeśli chodzi o szablony, to obecny, tymczasowy jest dziełem smirka, ale także Magda zaoferowała się, że mogłaby stworzyć nam szablon html - więc Magdo, spróbuj, a my chętnie zobaczymy, co uda Ci się zrobić. :) 

12 komentarzy:

 1. 3. czekam z utęsknieniem na szablon Magdy! bo o ile lepiej mi się na to patrzy niż na połamany nagłówek z Cyrku Szablonów, to jednak nie można tego nazwać dziełem sztuki. xd
  2. za zmianą numeracji jestem jak najbardziej. w ogóle można by pomyśleć, aby był jeden post w zakładkach, do którego dopisywałybyśmy kolejne adresy, którym odmawiamy, z datą, aby nie zaśmiecać notek odmowami. no i wprowadziłabym wtedy informowanie o odmowie. ale to już jest chyba jakaś awangarda.
  już notkę z kwietnia przenoszę i czekam tylko, aż inni zanumerkują swoje. no i fajnie by było, aby były wstawione z tą datą, z którą zostały wstawione na SiSOB na Onecie. można to ustawić w harmonogramie.
  1. to bardzo dobry pomysł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ad2) Czy jak ponumerujemy posty i wstawimy z datą, to one się same ustawią chronologicznie? Czy trzeba je w odpowiedniej kolejności dodawać?
   Ad1) Już to zrobiłam, ale konto Szczere i Sprawiedliwe usuniemy dopiero, jak już wszyscy się przyjmą - czyli jeszcze Magda i Buka.

   Usuń
  2. ad2) tak, ułożą się chronologicznie.
   ad1) zauważyłam, a ja dodałam nasze podstrony.

   Usuń
 2. Coraz bardziej mi się tu podoba.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zmontowałam wstępnie grafikę, która jest do obejrzenia tu:
  http://zostaw-mnie-w-spokoju.blog4u.pl/
  tam w komentarzach proszę zostawić uwagi, jak wrócę w piątek (pn-czw nie ma mnie w internecie), to je sobie przejrzę i się dostosuję. Wtedy też popracuję nad archiwum i resztą, blogspot ma je strasznie dziwaczne.
  Btw, byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mnie uświadomił, o co chodzi z osobnymi kontami, czy ja mam robić coś takiego i jeśli ja to w jaki sposób, bo nie ogarniam ;D
  Tyla ode mnie, póki co.
  [Magda]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Madziu, wyślij sobie zaproszenie - tam gdzie są ustawienia i autorzy, to pod tą listą. Potem możesz się znowu zalogować na SiS i przy swoim koncie, tam, gdzie jest napisane "Autor" dać strzałkę w dół i zmienić na Administrator. (Zaproszenie możesz wysłać na gmaila, albo mejla, którego masz ustawionego do konta google.)
   A ty nie blogowałaś już na blogspocie? Bo z tego, co wiem, to z onetem nie miałaś doświadczenia.
   Ewentualnie podaj mi adres mejlowy, a ja Ci wyślę zaproszenie.

   Usuń
 4. Miło, że się tu przeniosłyście :) Osobiście, wolę blogi w blogspocie niż na onecie. Tylko jedna uwaga- archiwum i szablon wykraczają poza główną stronę. Jeśli nie wiecie jak zrobić by tak nie było, to powiem, że w dostosowywaniu szablonu należy wejść w zakładkę ustawienia szerokości i tam ustawić szerokość. Mam nadzieję, że pomogłam, a jeśli wiecie, to nie bądźcie złe^^" A tak w ogóle, to już zmieniam link na blogach, bo chociaż dostałam już ocenę, nadal czytam.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. hm, wystaje tylko gdzieniegdzie. u mnie i, jak teraz patrzę, u mojego chłopaka, wszystko jest równo. myślę że to kwestia rozdzielczości. ale z drugiej str jak zmienie na inna, to osoby, które mają taką rozdzielczość jak ja, będą miały krzywo. takze juz zostawimy tak jak jest. szata tak czy siak jest tymczasowa. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ups, wybacz^^" Nie pomyślałam w ten sposób.

   Usuń
  2. przecież nic się nie stało :)

   Usuń
 6. Uporałam się z założeniem konta :)
  Myślę, że nieprędko ogarnę blogspotowy system tagów, niespotykany na żadnym innym serwisie, zwłaszcza, że tryby machiny edukacyjnej zaciskają się na szyi. Innymi słowy, nie zdołam w najbliższym czasie zrobić dla nas grafiki, przepraszam.
  Jeszcze dwie sprawy:
  1. Czy mi się wydaje, czy nie mamy nigdzie kolejki?
  2. Czy można już dodawać oceny? Bo mam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, nie mamy nigdzie kolejki, bo nikt się nie czuje w obowiązku pomóc. bo smirek odwali całą robotę. a smirek - ups - ma czelność nie mieć czasu. poza tym smirek MA JUŻ WYJEBANE.
   smirek pozdrawia.
   i smirek myśli, że można dodawać oceny.

   Usuń