piątek, 13 kwietnia 2012

[821] www.big-time-rush-btr.blog.onet.pl

Magda ocenia blog tematyczny: big-time-rush-btr 

Pierwsze wrażenie (0/10) 
Patrzy na mnie czterech facetów przeciętnej urody. Z prawej strony za nimi są jakieś mazańce, chyba to jakiś budynek. Z prawej rozlewa się biała nicość. Nie wierzę, że nie udało Ci się znaleźć lepszej grafiki z zespołem, o którym piszesz. Cytat umieszczony nad wspomnianymi mazańcami dodatkowo przeciąża grafikę z prawej strony. Kompozycja leży na łopatkach. Gwoździem do trumny jest gruba czarna obwódka. Tło jest szare i ecru. Te dwa kolory zupełnie do siebie nie pasują. Powinnaś znaleźć lepsze zdjęcie do nagłówka i przemyśleć kompozycję - elementy powinny się rozkładać po równo z lewej i prawej strony. Czarną obwódkę zastąpiłabym rozmyciem, tak, by zdjęcie zlewało się z tłem. Adres mi się nie podoba. To blog o zespole Big Time Rush i umieszczenie ich nazwy w adresie jest całkiem zrozumiałe, lecz drażni mnie to "btr" na końcu. Belka jest niezwykle odkrywcza. Czy nie lepiej byłoby wkleić na nią jakiś cytat z piosenki lub jakąś wypowiedź jednego z członków zespołu? Lub pozytywną wypowiedź krytyka o tym zespole? Możliwości jest dużo, a Ty poszłaś po najmniejszej linii oporu. 

Treść (9/30) 
Muzyka, którą tworzy ten zespół, stanowczo odbiega od moich gustów, ale nie szkodzi. Na szczęście nie muszę ich lubić, by ocenić treści publikowane przez Ciebie. Wybiorę sobie pięć wpisów.  

1. "Logan Henderson ma dziewczynę!" 
Hm, to poruszające, doprawdy... W sumie co z tego, że ma dziewczynę? To chyba miło? Może dzięki niej jest zadowolony z życia; może ona jest jego muzą i dzięki niej lepiej mu się tworzy? Czekaj, to chyba jednak nieistotne. Ważniejsze jest to, że teraz jego fanki nie mogą sobie wyobrażać, że one są jego dziewczyną. W sumie wpis składa się z czterech zdań i trzech zdjęć miernej jakości. 
 0/6 

2. "James gdy miał 13-14 lat" 
Wybrałam ten post z listy, bo tytuł sugerował, że treść może być ciekawa. A nuż znajdę tu jakąś zabawną ciekawostkę, którą wygrzebałaś, dotyczącą szczenięcych lat idola? Niestety, nie. Wprawdzie zdjęcie, które znalazłaś, dla fanów jest zapewne ciekawym obiektem, ale sam wpis pozostawia wiele do życzenia. Wrzuciłaś tu informację, że o tej i o tej godzinie zaczyna się program telewizyjny dotyczący zespołu. To miło - ktoś mógłby o tym nie wiedzieć, przegapić i później żałować. Jednak brakuje mi jakiegoś rozwinięcia tematu; co to za program, dlaczego tak bardzo zależy Ci by go obejrzeć, i tak dalej. Cokolwiek więcej, od Ciebie.  
1/6

 3. "Występ BTR już dziś!" 
Tu już jest nieco lepiej. Link do relacji z występu, informacje o wygranej, znów coś o wspomnianym wyżej programie telewizyjnym. Ale wciąż za mało. Powinnaś dopisać coś o tych nagrodach, nie tylko wklejać link; za co ta nagroda, cóż to za wydarzenie, na którym została ona przyznana...  
2/6 

4. "Trasa koncertowa BTR z Codym Simpsonem!" 
Ten wpis jest najlepszy z tych, które przejrzałam do tej pory. Jest najbardziej treściwy. Jednak nadal nie dajesz nic od siebie. Wklejasz link i uważasz temat za wyczerpany. Powinnaś wspomnieć, dlaczego uważasz, że wykonanie BTR jest lepsze od One Direction; napisać choćby dwa zdania, co też zespół mówi o teledysku z Bieberem i współpracy z One Direction. 
3/6 

5. "Nowa piosenka Big Time Rush" 
"Dzisiaj znalazłam bardzo ciekawą informcję. Nowa piosenka Big Time Rush pt. Wherever You Are." - w drugim zdaniu chyba zabrakło orzeczenia. Cóż z tą piosenką? W każdym razie, ten wpis również całkiem mi się podoba. Zawiera informacje, które fanom mogą się przydać. Jednak znów - pisząc o filmiku, który członkowie zespołu wrzucili na YouTube, mogłaś wspomnieć co nieco na temat jego treści, a nie tylko ogólnie wspomnieć, że jest "o trasie Better With U Tour".   
3/6 

Ciężko mi było napisać coś konkretnego o każdym z tych postów, a to przez ich nadzwyczajną krótkość. Najbardziej brakuje mi u Ciebie treści wychodzących... od Ciebie. Podajesz linki, suche informacje o programach telewizyjnych, trasach i nowych utworach, ale nie mówisz, co o nich myślisz. Nie rozwijasz tematu. Tak więc przede wszystkim - więcej, więcej! Twoich myśli, ocen, dodatkowych informacji o tym, co zamieszczasz. Ponadto - Twój blog wygląda na skierowany wyłącznie do ludzi, którzy już są fanami tego zespołu. Nie ma w nim pierwiastka intrygującego; nie ma nic, co mogłoby skłonić przypadkowego czytelnika, który nie zna BTR, do sprawdzenia, co oni właściwie grają.

 Poprawność (2/5) 
Bardzo często giną Ci ogonki od ę, ą, a także kreseczki na ć i ś. Pilnuj tego lepiej. Kolejna uwaga: przez wykrzyknikami i znakami zapytania nie stawiamy spacji! W tych bardziej treściwych wpisach wyłapałam następujące błędy: 

4. "Trasa koncertowa BTR z Codym Simpsonem!" 
"nowe wideo na którym" - przecinek po "wideo". 
"postaram się coś poszukać" - czegoś poszukać.  
"Dzisiaj jest krótka notka bo jestem u babci" - przecinek przed "bo". "dozobaczenia" - do zobaczenia. 

5. "Nowa piosenka Big Time Rush" 
"informcję" - informacje. 
"pojawił się na YoTube" - YouTube.  

Dodatki (3/5) 
Podstrona o Tobie pełna jest błędów, jest również zupełnie nieciekawa, tuzinkowa. Masz osobne podstrony o każdym z członków zespołu; jest to, według mnie, zupełnie zbędne - lepiej by było umieścić to na jednej podstronie. Zwłaszcza, że cała treść to po trzy zdania o każdym z chłopaków i zdjęcie. Nie uwierzę, że nie udało Ci się znaleźć więcej informacji. Ponadto brakuje tu informacji o zespole jako takim, kto go założył, kiedy, dlaczego?   

Dodatkowe punkty od Magdy 
Szczerze mówiąc, nie mam za co.  

Łącznie punktów jest 14, co daje ocenę niedostateczną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz