środa, 15 sierpnia 2012

Odmowa oceny: www.ania-and-amanda.blog.onet.pl

Na blogu ania-and-amanda trwa generalny remont, nie mam czego oceniać. Proszę zgłosić się po remoncie.
 

13 komentarzy:

 1. Przenoszę pytanie pod odmowę, ponieważ obawiam się, że tam zostanie niezauważone:
  Hej, dziewczęta, bawię się ostatnio w dziwne szczególiki i zastanawiam się nad paroma rzeczami:
  a) linki: na razie po najechaniu na link on nam się podkreśla, ale mogę też zrobić, aby w ogóle się nie podkreślał lub ustawić taki myk jak tu: http://q87-4.blogspot.com/p/hhjghjj.html, czyli podkreślenia i nadkreślenie;
  b) zauważyłam możliwość ustawienia wcięć akapitowych w CSS; mam to ustawić, jeśli udałoby mi się to ustawić tak, aby odnosiło się jedynie do treści posta?
  c) mogę nam ustawić większą interlinię w obrębie całego bloga lub tylko postów, np. wordowską 1,15;
  d) chyba znalazłam również opcję automatycznego zamieniania dwóch spacji obok siebie na jedną (czyli usuwanie nadwyżki), ale muszę to jeszcze sprawdzić;
  czy któreś z wyżej wymienionych interesują Was pod kątem zastosowania ich do sisu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a) myślę, że przy duzej ilości linków np. w kolejce, będzie to wyglądało dość... dziwnie.
   b) jestem za
   c) i tutaj również jestem za

   Usuń
  2. a) Nadkreślenie wygląda super u Ciebie i nie wiem, czemu miałoby dziwnym być w przypadku dużej ilości linków: przecież tylko jeden się podkreśla i nadkreśla, ten, na który najechany jest kursor. :)
   b) OK
   c) OK
   d) Nie do końca wiem, o co chodzi, ale jak to ma się do czegoś przydać, to nie mam nic przeciwko. :)

   Usuń
  3. Nie wiem, u smirka w linkach jakoś mi to średnio się spodobało. Może dlatego, że te kreski są różne, a ja mam obsesję symetryczności?

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. W celu porównania? Bo to nie byłby jakiś masterpiece, nie mam wprawy w ocenianiu tematycznych. :P Twoja ocena była dobra pod względem merytorycznym, więc pewnie bym się na niej opierała, patrząc pod kątem tego, co zostało zmienione, ulepszone, czy ogólny progres widać. Już zaczęłam czytać, badać teren, słuchać piosenek nawet, tak że też mi szkoda, że ocena nie wypaliła. Jednak jak się zgłoszą po remoncie generalnym, to tym bardziej zmiany będą widoczne, więc lepiej dla ponownej oceny.

   Usuń
  2. Byłam ciekawa czy coś tam się zmieniło i jak ty to widzisz. Z ciekawości nawet zajrzałam i przeczytałam kilka ostatnich notek.

   Usuń
 3. Witam!
  Chciałabym powiadomić smirka, iż zmieniłam adres bloga z www.sukcesja.blog.onet.pl na www.sukcesja-chiyo.blogspot.com.
  Mam nadzieję, iż nie będzie to żadnym utrudnieniem i pozdrawiam ciepło,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hm, tekst mam na mejlu, więc średnio. :D

   Usuń
  2. PS. "O zmianie adresu, zmianie oceniającej, zawieszeniu, zakończeniu bloga czy też opóźnieniu w dodaniu nowej notki informujcie w zakładce >>zgłoś się<<.", ale to taki margines. :D

   Usuń
  3. O, widzę moją szkolną wersję postscriptum. Napisałam jeszcze do Neifile, może jakaś wymiana doświadczeń i szkół pisania tego skrótu naprowadzi nas na właściwy trop. :D Chociaż podejrzewam, że nie ma tu jedynej właściwej odpowiedzi, chyba jestem skłonna na nowo zaprzyjaźnić się z "PS." :)

   Usuń
 4. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ustawiłam nam:
  a) wcięcie akapitowe o wielkości 3 em, nie jest za duże? Pojawia się przy każdym akapicie, który został stworzony za pomocą twardego enteru (sam enter), nie pojawia się przy enterach miękkich (enter+ctrl).
  b) zrobiłam nam interlinię o wielkości 3 ex, dobra? Przy 4 ex wygląda jak wordowska 1,5, a ta wydaje mi się już za duża, ta może jest ciut większa od wordowskiej 1,15, ale wg mnie się idealna.
  c) ustawiłam nam złączanie się dwóch lub więcej spacji obok siebie w jedną. Dla tych, którzy nie pojmują, o co mi chodzi: http://www.kurshtml.edu.pl/przyklady/css/whitespace.html (opcja pierwsza - white space normal).
  d) nie wiem, czy ustawić te nadkreślenie przy linkach, bo lum jest raczej przeciw, ja, Agnes i Drzewo jesteśmy za, a reszta się nie wypowiedziała. (Lum, te obie linie są takie same, więc Twoja symetryczność chyba szwankuje.)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tu Ania z bloga ania-and-amanda. Mozna oceniac, remont jest zawieszony i bedzie kontynuowany chyba we wrzesniu dopiero.

  OdpowiedzUsuń